چیزهایی که برام جالبه
مطالب علمی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، اما جالب
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: محمدطیب - ۱۳٩۳/۱/۳۱

اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها

و السر المستودع فیها بعدد ما أحاط به علمک

روز مادر

پیامبر محبت، رسول مهربانی ها، حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:

بهشت زیر پای مادران است.

سوال این است که آیا همه مادران منظور است یا مادرانی با صفت خاصی؟ مثلا منظور پیامبر اسلام مادران مسلمان بوده یا مادر مشرک را هم در بر می گیرد. یا اینکه بهشت زیر پای مادران مهربان است یا مادران ظالم را هم در بر می گیرد؟ و ...

در نگاه اول این احساس را پیدا می‌کنی که بهشت زیر پای مادران است یعنی اینکه مادران در بهشت هستند. اما با نگاه به ادامه‌ی روایت به منظور اصلی پیامبر اسلام پی می‌بریم. 

منظور حضرت از این روایت این است که اگر طالب بهشتی باید در مقابل مادرت زانو بزنی تا بتوانی به بهشت برسی. با این نگاه، بهشت زیر پای همه مادران است با هر صفتی چه مومن چه کافر چه مهربان چه بداخلاق.

در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است: منظور خداوند متعال از این آیه: "و قل لهما قولا کریما" این است که اگر والدینت تو را زدند در جواب به آنها بگو خدا شما را ببخشد و طلب آمرزش برای آنها بکنی. 

و در روایتی دیگر از امام صادق علیه السلام آمده است: هر کس که به والدینش با چهره‌ای خشمگین نگاه کند، خداوند هیچ نمازی از او را قبول نمی‌کند.

از خداوند متعال توفیق خدمت به مادران و جلب رضایت آنها را برای همه مردم خواهانم

نویسنده: محمدطیب - ۱۳٩۳/۱/٢۱

نویسنده: محمدطیب - ۱۳٩۳/۱/۱۳

مراسم تشییع پیکر شهید ناهی از منکر حجت الاسلام علی خلیلی با اقامه نماز توسط آیت‌الله صدیقی برگزار شد.

به گزارش بی باک، مراسم تشییع پیکر شهید ناهی از منکر حجت الاسلام علی خلیلی روز سه شنبه 5 فروردین با حضور مسؤلان و جمعی از آحاد مردم برگزار  شد. اقامه نماز نیز توسط آیت‌الله صدیقی صورت پذیرفت. پیکر شهید علی خلیلی در قطعه 24 بهشت زهرا به خاک سپرده می‌شود.


نامه شهید علی خلیلی به رهبر معظم انقلاب

نامه شهید علی خلیلی می باشد که 15 روز قبل از شهادتش خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشته است در ادامه می آید:

سلام آقا جان!
امیدوارم حالتان خوب باشد. آنقدرخوب که دشمنانتان از حسودی بمیرند و از ترس خواب بر چشمانشان حرام باشد. اگر از احوالات این سرباز کوچکتان خواستار باشید، خوبم.
دوستانم خیلی شلوغش میکنند. یعنی در برابر جانبازی هایی که مدافعان این آب و خاک کرده اند، شاهرگ و هنجره و روده و معده من عددی نیست که بخواهد ناز کند... هر چند که دکتر ها بگویند جراحی لازم دارد و خطرناک است و ممکن است چیزی از من نماند...


ادامه مطلب ...
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :***************************
چارشنبه سوری نظافت یا حماقت


تماس با ما