دعا و نیایش فرعون هم مستجاب می‌شود

در زمان فرعون رود نیل فرو نشست، مردم مصر پیش او آمده تقاضا نمودند که آب رود را به جریان اندازد. فرعون گفت من از شما راضی نیستم. رفتند مرتبة دوم آمده درخواست کردند باز همان جواب را داد. در مرتبة سوم نیز به همان جواب آنها را برگردانید. چهارمین بار گفتند. فرعون! حیوانات ما می‌میرد و زراعت‌هایمان خشک می‌شود اگر رود را به جریان نیندازی خدای دیگری انتخاب می‌کنیم.

فرعون گفت همه در بیابان جمع شوید، خودش نیز با آنها بیرون رفت ولی در محلی که نه آنها او را می‌دیدند و نه صدایش را می‌شنیدند صورت بر روی خاک گذارده با انگشت شهادت اشاره نمود شروع به درخواست و دعا می‌کرد. می‌گفت پروردگارا مانند بنده‌ای خوار و ذلیل که به سوی آقای خود بیاید در پیشگاه تو آمده‌ام. می‌دانم کسی جز تو قدرت ندارد رود نیل را به جریان آورد، به لطف و کرم خویش آن را به جریان انداز.

رود نیل به طوری جاری شد که پیش از آن سابقه نداشت. فرعون به مصریان گفت من رود را جاری کردم و به این وضع در آوردم. همه به سجده افتاده مراسم پرستش را تجدید نمودند. جبرئیل به صورت مردی پیش فرعون آمد، گفت پادشاها بنده‌ای دارم که او را بر سایر بندگان خود امتیاز داده‌ام اختیار آنها را به او سپرده کلید خزائن و اموالم در دست اوست ولی آن بنده با من دشمنی می‌کند. کسی را که من دوست دارم با او دشمن است. هر که را من نمی‌خواهم با او دوستی می‌نماید. کیفر چنین بنده‌ای چیست،؟ فرعون گفت: بسیار بنده ناپسند و بدی است اگر در اختیار من باشد او را در دریا غرق می‌کنم. گفت اگر باید چنین شود تقاضا دارم قضاوت خود را برایم بنویسید. فرعون نوشت سزای بنده‌ای که با آقای خود مخالفت کند، دوستانش را دشمن بدارد و با دشمنانش دوست باشد فقط غرق نمودن در دریا است، و به دست او داد. جبرئیل گفت خوب است این نامه را با مهر خود امضاء کنید. فرعون نوشته را گرفت و امضا کرد.

آن روز که خداوند اراده کرد فرعون و فرعونیان را غرق نماید، جبرئیل همان نامه را به دستش داده گفت اینک قضاوتی که دربارة خود کردی انجام می‌شود باید غرق شوی.

علل الشرایع جلد اول صفحه 55

/ 6 نظر / 22 بازدید
پلاک شکسته

سلام مطلب جالبی بود آپ شدنی خبر بدید استفاده کنیم به امید ظهور مهدی یا علی

پلاک شکسته

سلام به نظرم جالبه به روزم اگه خواستید سر بزنید به امید ظهور مهدی یا علی

z.k

سلام مطلبت جالبه اما منبعش کجاس؟

z.k

میبخشی دیدم منبع رو نوشته بودی

علی

بله این مطلبو قبلا شنیده بودم جالب بود ممنون

باران

آیامنظورتون از استجابت دعای فرعون همان نامه است که خودش نابودی خودشوامضا کرده یا..........؟؟؟؟ منتظرم