شاید این جمعه بیاید شاید

سال 8٩ سرش را پایین انداخته بود و گریه کنان و به سر زنان راهی قطار زمان بود. ٩٠ درست در روز ٢٩ اسفند او را در کوچه‌های زمان دید. 8٩ خیلی غمگین و دل شکسته بود؛ نگار عزیزی را از دست داده بود. کمرش خم شده بود و موهای سرش با این که بیش از دوازده ماه از عمرش نمی‌گذشت، مانند برف سفید شده بود. در مقابل 90 یک جوان سرزنده و شاداب بود.

90 سلامی داده و با تعجب از 89 پرسید: 89 چی شده چرا به سر زنان راهی شده‌ای! تو را چه می‌شود؟ آیا خاطره تلخی با خود داری که آزارت می‌دهد و یا عزیزی را در گذر زمان جا گذاشته‌ای؟ 89 اصلا حوصله حرف زدن نداشت و می‌خواست به راه خود ادامه دهد اما 90 جوان و کنجکاو ول کن نبود. 90 بار دیگر پرسید: بگو دیگه چه چیزی تو را چنین آزار می‌دهد تو را به خدا تجربه‌هایت را در اختیار من قرار بده!.

بالاخره 89 راضی شد و کمی نشست تا به 90 جوان بگوید آن غم عظیمی که کمرش را شکست و موهایش را سفید کرد چه بود!

او با چشم‌های گریان شروع به گفتن خاطرات تلخ و شیرین کرد و سخن از این که او لیاقت میزبانی او را نداشت. 90 با بغض به حرف‌های او گوش می‌داد.

89 می‌گفت: او بیشتر از همه دلش به حال جمعه‌هایش می‌سوزد که مولود موعود را ندیده بودند. آن‌ها هر هفته خود را آماده دیدار می‌کردند. اما امان از گناه مردمان که چگونه آمدن موعود را به تأخیر می‌انداختند.

سال جوان بغضش ترکید و زد زیر گریه و گفت: اگر من هم او را نبینم چه بر سرم خواهد آمد؟ 89 به او امید داد و گفت: تو را به خدا سوگند اگر او را دیدی سلام مرا به او برسان و بگو چقدر منتظرت ماند، اما افسوس که تو نیامدی تا دوای درد دردمندان باشی. به او بگو که سال‌های طولانی بی‌حضور تو چقدر سخت گذشت ولی تو نیامدی. 89 این‌ها را گفت ولی دیگر گریه امانش نداد و برخاست و راهی ابدیت شد.

جمعه‌های 90 با چشمان گریان او را بدرقه کردند و با امید به آینده‌ای روشن راهی ایستگاه فروردین شدند.

 این نوشته خانم نویدی طلبه پایه 4 مدرسه فاطمیه هادیشهر بود که در  05/01/1388 برای آن سال نوشته بود. اما بنده با دستکاری در آن برای امسال تهیه کردم.

برام خیلی جالب بود. اون سال هم برام جالب بود. الان هم که دوباره خواندم برام جالب بود.

 

/ 7 نظر / 19 بازدید
ک.زینالی

سلم خسته نباشید با اجازه تون[بازنده] این مطلبو تو وبلاگم میذارم

سلام خوبی گلم ؟نیستی حتما ماشینتو گرفتی دیگه محل نمیذاری در ضمن آقا خیلی وقت پیش اومده ما نیومدیم ارادت داریم

ک.زینالی

این آخرین ستاره بخت است در زمین آقاى سبزپوش بهارى بیا ببین مرهم نمانده است و مداوا نمی‏شود احساسهاى زخمى و دلهاى آهنین . . . (به امید تعجیل در فرجش) . . . . . منتظرتون هستم

ک.زینالی

سلام ممنون که بهش سر زدید این روزا اصلا وقت نمیکنم کم و بیش و هر از چند گاهی میام و نگاهی میندازم و میرم موضوع خاصی هم اصلا به نطرم نمیرسه که در موردش تحقیق کنم و یه کاری از خودم بذارم تو وب همش از این ور اون ور مطلب در مبارم کپی میکنم انشاءالله یه روز که نمیدونم کی مفصل کار میکنم و خودی نشون میدم ولی حاج آقا حسینی زده رو دست هر دومون بهشون سر زدید ؟ واقعا دست مریزاد داره حاجی کرتیم [نیشخند] التماس دعا ک.زینالی

میثم

واقعا جالب بود ممنون

راه انتظار

سلام عزیزم خوبی فدات شم؟چه خبرا؟ مطالبت خیلی خیلییییییییییییی خوبه اما هیچ کدوم مثل آقا مگسه جالب نبود.

منتظر

سلام خسته نباشید در صورت امکان به این سوال من پاسخ دهیدإ اینکه آیا امام زمان ازدواج کرده و او دارای فرزندی هست؟